تبلیغات
کفسابی به زیر گذر طنز خوش آمدید... bia2tanz6.mihanblog.com ........bia2tanz6، تیتر طنز، مطالب طنز، کاریکاتور، شعر طنز، فیلم کمدی، آهنگ و موزیک ویدیو، ، .................................... bia2tanz6.mihanblog.com....به زیر گذر طنز خوش آمدید زیـــر گـــــــذر طـــنز

زیـــر گـــــــذر طـــنز
لــــــــــبخندانـــــــــــه 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
نمره شما به زیر گذر طنز؟طنز؛ مشکی پوشان خراسان خیلی هم مهم است! پوریا عالمی در ستون طنز روزنامه شرق نوشت:

باشگاه «سیاه‌جامگان مشهد» بعد از اینکه به زبان منطقی پلمب شد، متقاعد شد اسمش مشکل دارد و دیروز رسما به «مشکی‌پوشان دیار خراسان» تغییر نام داد. خوشبختانه روز‌به‌روز داریم احساس خوشایند بهتری می‌کنیم. تا دیروز که یکهو اماکن، تابلو و نشان مغازه‌ها را می‌کشید پایین و وقتی مغازه‌دار می‌پرسید، چی شده داداش؟ جواب می‌شنید که به پیشنهاد و فرموده فرهنگستان زبان و ادب فارسی استفاده از واژگان خارجی در سردر مغازه‌ها ممنوع است. 
دمشان هم گرم. منتها ما تا امروز هرچی نگاه کردیم دیدیم کسی تابلوی بانک‌ها را به دلیل استفاده از کلمه بانک، تابلوی سازمان برنامه‌وبودجه را به دلیل استفاده از کلمه بودجه، تابلوی اداره رادیو و تلویزیون جمهوری اسلامی ایران را به دلیل استفاده از کلمه رادیو و تلویزیون، تابلوی حمامی‌ها را به دلیل استفاده از کلمه حمام، تابلوی پمپ بنزین را به دلیل استفاده از کلمه پمپ و کلمه بنزین پایین نیاورده است. خراسان هر روز دارد جالب‌تر می‌شود.
 
تا دیروز کنسرتی که همه‌جا برگزار می‌شد، آنجا نمی‌توانست برگزار شود. از دیروز ممکن است شما را همه‌جا به اسم خودتان صدا بزنند، اما وقتی وارد خراسان می‌شوید مجوز اسم بهتان ندهند!مثلا من را در سراسر ایران به نام کوچکم، پوریا صدا می‌کنند، اما تا وارد خراسان می‌شوم، چون استادان با اسم من حال نمی‌کنند، خودبه‌خود به گودرز تغییر نام می‌دهم؛ مثل همین سیاه‌جامگان مشهد که توی مشهد اسمش شده مشکی‌پوشان دیار خراسان، اما همه‌جا سیاه‌جامگان صداش می‌زنند. تا دیروز ما نگران بودیم مدل و نوع لباسمان برایمان مشکل پیدا نکند  از امروز نگرانیم که فردا یکی توی خیابان ما را به اسم کوچکمان صدا نزند و داستان نشود.
 
از فردا هم توی برنامه‌های تلویزیونی هر کی به مشکی‌پوشان دیار خراسان بگوید سیاه‌جامگان، حتما تابوشکنی محسوب می‌شود و اخطار می‌‌گیرد! حتی بعید هم نیست که مردم اعتراضشان را به چنین برخوردهایی با فرستادن عدد دو به برنامه ۹۰ خیلی شدیداللحن ابراز کنند. خلاصه با این فرمان که پیش می‌رویم بعید نیست فردا برویم ساندویچی، حق انتخاب نوشابه مشکی یا زرد را هم خودمان نداشته باشیم و بابتش نیاز به مجوز از مراجع ذی‌صلاح داشته باشیم. تا آن روز زیبا خدا نگهدار.


طبقه بندی: مطالب طنز،
برچسب ها: طنز؛ مشکی پوشان خراسان خیلی هم مهم است!، طنز، مشکی پوشان خراسان، سیاه‌جامگان مشهد، ستون طنز روزنامه شرق، ستون طنز، روزنامه شرق،
[ پنجشنبه 2 آذر 1396 ] [ 04:06 ب.ظ ] [ بهمن جلیلی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

چرخ گردون
چه بخندد چه نخندد تو بخند

مشکلی گر سر راه تو ببندد تو بخند

غصه ها فانی و باقی همه زنجیر به هم

گر دلت از ستم وغصه برنجدتوبخند
آمار سایت
بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
كل بازدیدها :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
كل مطالب :
آخرین بروز رسانی :